Chci být prázdná, čistá, křehká jak panenka z porcelánu, chci létat a vznášet se na vodě, nech mě jít se svým andělem, se svým ďáblem, a já zemřu šťastná.

Maso (Kj, info)

28. července 2009 v 22:15 | Honey ♥ |  3< HubNutÍííí ♥♥♥

http://i98.photobucket.com/albums/l259/WeR1Family/meat_6pd.jpg

Vepřové maso

Vepřové, na rozdíl od telecího, hovězího nebo kuřecího masa obsahuje značné množství tuku (někdy i 25 %) - záleží to na porážkové váze prasete. Ta, čím je vyšší, tím více tuku pak maso obsahuje. Vepřové maso je ale šťavnatější a křehčí než hovězí. Jeho nevýhodou je ale značný obsah mastných kyselin, které skýtají nebezpečí ukládání cholesterolu do cévní stěny a urychlují tím kornatění cév. Měli bychom proto dávat přednost libovým masům a vepřové nahrazujeme raději drůbežím a rybím. Vnitřnosti, například játra a ledvinky obsahují vitamíny B1 a B12 a řadu minerálních látek, hlavně pak železo. Jejich konzumaci proto lze doporučit.

Vepřové maso má ve 100 gramech průměrně 1220 kJ (290 kcal)
anglická slanina 1760 kJ
vepřové tučné 1990 kJ
ledvinky 450 kJ
špek 3330 kJ.

Hovězí maso

Libové hovězí maso obsahuje 1 až 5 % tuku a je tedy výrazně méně tučné než maso vepřové. Značnou výživovou hodnotu hovězího masa podmiňuje především vysoký obsah bílkovin a aminokyselin. Maso mladých zvířat je jemnější a stravitelnější. Nejkvalitnější je maso mladých volů.


Hovězí maso (libové) má ve 100 gramech zhruba 670 kJ(160 kcal).

Drůbeží maso

Drůbeží bývá označováno jako bílé maso. Je stravitelnější než maso z jatečného dobytka. Drůbeží vnitřnosti - drůbky - obsahují hodně vitamínu skupiny B.


Kuřecí maso má ve 100 gramech zhruba 320 kJ (80 kcal)

ALE!!!

slepice 190 kJ
krůta 120 kJ
husa 250 kJ

Telecí maso

Co se týče bílkovin má telecí maso stejnou výživovou hodnotu jako hovězí. Nejlepší je maso z telat starých 5 až 6 týdnů. Kvalitu telecího poznáme podle barvy masa. Nejkvalitnější maso je světle růžové, čím starší kus, tím tmavší je červená barva masa. Barva je způsobena svalovým barvivem, bílkovinou myoglobinem, který dává masu i charakteristickou chuť. Stejně jako hovězí má telecí maso vysoký obsah vitamínu B. Na rozdíl od hovězího je stravitelnější, navíc vzhledem ke krátkému výkrmu zvířat je u něj menší riziko přítomnosti toxických látek.

Telecí maso má ve 100 gramech zhruba 505 kJ (120 kcal).

Skopové maso

Skopovina je u nás konzumována poměrně málo, zejména díky jejímu typickému pachu a chuti, která závisí na stáří zvířat a také na kvalitě a hygieně při zpracovávání masa. Jehněčí maso je chutnější i stravitelnější než ovčí, obsahuje poměrně hodně minerálních látek, množství vitamínů skupiny B a je velmi bohaté i na bílkoviny.

Jehněčí maso má ve 100 gramech zhruba 775 kJ (180 kcal)
skopové 1010 kJ
pro srovnání -> kozí 600 kJ

Zvěřina

Zvěřinové maso představuje maso ze čtyřnožců i ptáků žijících v přírodě. Zvěř se dělí na srstnatou (králík, zajíc), červenou (jelen, daněk, srna), černou (divoké prase) a pernatou (divoké kachny, koroptve, bažanti, sluky). Až na maso kančí se jedná o libové, lehce stravitelné maso, obsahuje však více železa a vitamínů skupiny B. Maso musí být odleželé.

Srnčí maso má ve 100 gramech zhruba 280 kJ (70 kcal)
bažant 480 kJ

Králičí maso

Maso z domácího králíka je lehce stravitelné, zdravé a navíc pokud se dobře připraví i chutné. Jeho nevýhodou je, že je "suché". Proto jej většinou pečeme s vepřovým masem, nebo prošpikované slaninou - čímž se však výrazně zvyšuje kalorická hodnota pokrmu.

Králičí maso má ve 100 gramech zhruba 470 kJ (120 kcal)

Rybí maso

Dietology nejopěvovanější je rybí maso. Je lehce stravitelné i výživné. Obsahuje velké množství bílkovin a málo tuku. Mořské ryby mají navíc i tělu prospěšný jód a hlavně nenasycené mastné kyseliny z rybích olejů - takzvané Omega 3, které prospívají lidskému organismu.

Rybí filé má ve 100 gramech zhruba 315 kJ (75 kcal)
makrela 470 kJ
kapr 385 kJ
pstruh 500 kJ
losos 845 kJ

Masové specialitky

Pro srovnání se podívejme ještě na některá nepříliš konzumovaná masa a specialitky.

Koňské masomá ve 100 gramech zhruba 610 kJ
krevety310 kJ
krab400 kJ
klokaní maso410 kJ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama