Chci být prázdná, čistá, křehká jak panenka z porcelánu, chci létat a vznášet se na vodě, nech mě jít se svým andělem, se svým ďáblem, a já zemřu šťastná.

Strava bohatá na vápník podporuje hubnutí

28. července 2009 v 21:54 | Honey ♥ |  3< HubNutÍííí ♥♥♥
Chcete hubnout? Jezte hodně mléčných výrobků, zejména jogurtů a kysaného mléka. Strava s vysokým obsahem vápníku brání zvětšování tukových buněk, a tím i nabírání na váze. Podle odborníků jde o pozůstatek mechanismu, který umožňoval lidem v prehistorických časech přežít.
Tehdy byla jejich strava mnohem bohatší na vápník a lidské geny si to stále pamatují. Jsou zvyklé na jídelníček, který obsahoval téměř dvakrát tolik kalcia než ten náš současný a také více bílkovin, vlákniny a méně tuku. Nedostatkem vápníku trpěli lidé pouze tehdy, když neměli dost jídla. Tělo pak automaticky snížilo spotřebu energie a podobně reaguje i dnes.
Člověku, který se nepřejídá a jeho strava obsahuje hodně vápníku, se zpomaluje metabolismus. Organismus si méně energie ukládá do tukových zásob a více energie vydává ve formě tepla, protože takový stav vnímá jako dostatek jídla.
Jeden z průzkumů ukázal, že při zvýšení denního příjmu vápníku ze 400 na 1000 miligramů lidé zhubli během jednoho roku v průměru o pět kilo.
Nejvíce vápníku je v mléku a mléčných výrobcích, dále v olejnatých semenech a v zelené listové zelenině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chemik Chemik | Web | 22. ledna 2013 v 10:38 | Reagovat

Denně kousek kvalitního tvrdého sýra a dostatečný přísun vápníku je zajištěn.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama